Jak znaleźć swój wymarzony dom

Znalezienie domu to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Ale skąd wiesz, czy dom, na który patrzysz, jest dla Ciebie odpowiedni? Ważne jest, aby pamiętać, że każda transakcja dotycząca nieruchomości ma trzy strony: dom, sprzedającego i kupującego. Budownictwo.

Pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego domu jest zrozumienie, kim jesteś i czego szukasz w domu.

 1. Dowiedz się, kim jesteś: Czy potrzebujesz domu, aby założyć rodzinę, czy może jesteś osobą skupioną na karierze, która chce mieć miejsce, które można nazwać domem? Czy masz określony budżet? Czy chcesz mieszkać w okolicy, w której jest blisko do pracy lub szkoły, czy wolisz być bliżej plaży?
  Ważne jest, aby pamiętać, że nie trzeba być właścicielem domu, aby go mieć. Wynajmowanie mieszkania jest całkowicie dopuszczalne, ale jeśli masz jakiekolwiek obawy co do przyszłości mieszkalnictwa, ważne jest, aby już teraz rozważyć swoje możliwości.
 2. Określ, czego chcesz: Jeśli jesteś gotowy do wprowadzenia się, ile chcesz wydać? Czy jesteś gotowy zamieszkać w miejscu, które wymaga dużego nakładu pracy, czy też szukasz skromniejszej opcji?
  Czy będziesz zadowolony z miejsca, które ma duży potencjał, czy może wolisz mieszkać w miejscu, które ma kilka wad? Istnieje wiele sposobów, aby zawęzić zakres poszukiwań, od wyszukiwania domów na podstawie ich lokalizacji, wielkości, przedziału cenowego lub sąsiedztwa, po wyszukiwanie nieruchomości z określonymi udogodnieniami, takimi jak basen lub przestrzeń zewnętrzna.
 3. Zrozumieć swoje możliwości: Możesz wybrać drogę “zrób to sam” i zacząć szukać domów, które Cię interesują, lub możesz współpracować z agentem. Ta druga metoda jest na ogół bardziej opłacalna i pozwala zaoszczędzić czas.
  Istnieje wiele zasobów, które pomogą Ci w badaniu rynku i porównywaniu nieruchomości. Na przykład, pośrednik może pomóc w znalezieniu odpowiedniego agenta, wyszukiwaniu nieruchomości w pożądanej okolicy i pomóc w uzyskaniu wstępnych kwalifikacji do kredytu hipotecznego. Istnieją również serwisy takie jak Rent.com, które pomagają znaleźć mieszkania w pobliżu idealnego domu.
 4. Zastanów się nad finansowaniem: Znalezienie idealnego domu to długi proces, który wymaga czasu i pieniędzy. Ostatnim krokiem jest znalezienie kredytodawcy, z którym czujesz się komfortowo.
  Gdy jesteś gotowy do zakupu domu, sprawdź możliwości finansowania. Istnieje wiele różnych kredytów, a aby się do nich zakwalifikować, prawdopodobnie trzeba będzie przejść kontrolę kredytową i wycenę. Proces uzyskania kredytu hipotecznego jest jednak prosty, a wiele banków i unii kredytowych jest gotowych do pomocy.
 5. Nie spiesz się: Choć pomysł kupna domu wydaje się być prostym procesem, ważne jest, aby uzbroić się w cierpliwość. Jeśli szukasz miejsca, w którym mógłbyś się osiedlić, jest kilka kroków, które mogą usprawnić ten proces. Zacznij od przeprowadzenia badań, aby określić swój budżet i rodzaj nieruchomości, której szukasz. Gdy już zawęzisz zakres poszukiwań, zacznij szukać nieruchomości w przedziale cenowym, w którym chciałbyś się znaleźć.
  Jeśli spodoba Ci się to, co widzisz, umów się na spotkanie ze sprzedającym i obejrzyj dom osobiście. Pozwoli Ci to lepiej poznać dom i okolicę. Pomoże Ci to także ustalić, czy jest to dobre rozwiązanie.
 6. Uzyskaj wstępne pozwolenie na budowę: Może Ci się wydawać, że jesteś gotowy do zakupu, ale kredyt mieszkaniowy wymaga wpłaty zaliczki. Wielu kredytodawców wymaga co najmniej 20 procent zaliczki, a jeśli planujesz zakup na rynku sprzedającego, być może będziesz musiał zapłacić więcej.

Po znalezieniu domu, który Ci się podoba, upewnij się, że masz wstępną kwalifikację do kredytu. Kredytodawca sprawdzi raport kredytowy i przeprowadzi analizę finansową, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Jeśli tak, będziesz mógł uzyskać kredyt hipoteczny.