- Stylowe dekoracje okienne w salonie – jak wybrać odpowiednie zasłony i rolety?
- Niemelasowane wysłodki buraczane – bogactwo błonnika w diecie koni
- Wynajem mieszkania a remonty: Kto za co odpowiada?
- Odkryj urok Lizbony: Co zwiedzić w stolicy Portugalii?
- Jak znaleźć najlepsze kursy na wózki widłowe: Porady i rekomendacje
Nieznośny zapach kociego moczu nie musi nas więcej prześladować
Kontakt z kocim moczem nigdy nie należy do przyjemnych. Szczególnie wtedy, gdy kot załatwi się na kanapę, pościel albo nasze ubrania. W efekcie mamy wtedy trudną do usunięcia plamę, która pozostawia dodatkowo bardzo nieprzyjemny zapach.
Na początku warto jest podkreślić, że nie powinniśmy negatywnie oceniać naszych kotów, bo pozostawiane przez nie niespodzianki absolutnie nie wynikają ze złej woli. Bardzo często przyczyna jest poważna i nasz pupil może zmagać się z chorobą podczas której nie myśli o takich rzeczach, jak załatwianie się w kuwecie i robi to gdziekolwiek. Z tego powodu powinniśmy odwiedzić weterynarza i sprawdzić, gdzie znajduje się przyczyna zaistniałego problemu.
Usuwanie zapachu moczu – zwierzęta w domu
W sytuacji w której dojdzie do tego, że nasz kot załatwi się poza kuwetą i nieszczęśliwie wybierze sobie do tego celu łóżko albo szafę z ubraniami, powinniśmy zareagować jak najszybciej i nie dopuścić do tego, żeby mocz wchłonął. Co jednak, jeśli nie byliśmy w stanie od razu wyczyścić ubrudzonej powierzchni? Jak się pozbyć zapachu moczu kota?
Istnieje wiele sprawdzonych sposobów, które są skuteczne mniej lub bardziej. Sklepy zoologiczne, a coraz częściej drogerie i supermarkety oferują specjalistyczne preparaty, które przeznaczone są właśnie do usuwania plam oraz zapachu moczu. Są dość skuteczne, ale nie musimy ograniczać się tylko do tego jednego środka. Zapach moczu można zniwelować również domowymi sposobami i o dziwo nie są to proszki do prania czy płyny do płukania- które swoją drogą usuwają żółtą plamę moczu, ale nie radzą sobie z niwelowaniem zapachu, co czyni je nieco bezużytecznymi w tej dziedzinie. Doskonały preparat możemy za to przyrządzić sami mieszając ocet z kilkoma łyżeczkami sody. Niewielkim minusem jest to, że najbliższą przestrzeń wypełni woń octu, ale nie utrzyma się ona wyjątkowo długo, więc po prostu będziemy musieli ten czas jakoś przetrwać. Można spróbować także wyprać zalaną tkaninę w bardzo wysokiej temperaturze, która prawdopodobnie rozprawi się skutecznie z zapachem kociego moczu.