Szachy dla dzieci – lepsza koncentracja i rozwijanie logiki

Popularna gra królewska

Szachy to królewska gra, która bije obecnie rekordy popularności. Już od wczesnego dzieciństwa można poznawać wszelkie zasady i tricki dozwolone na szachownicy. A im wcześniej zacznie się przygodę z szachami, tym większy wpływ będzie ona miała na nasze życie, rozwój i ewentualne sukcesy w turniejach.

Dlaczego warto wysłać dziecko na naukę szachów? Nauka gry w szachy dla dzieci (Warszawa, Kraków, Opole i cała Polska) to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, ale także szereg korzyści, jakie niesie ze sobą tego typu hobby. Szachy kształtują charakter i rozwijają wiele umiejętności.

Gra, która uczy i rozwija

Szachy to gra strategiczna, która rozwija umiejętność logicznego myślenia, planowania i odpowiedzialności za własne decyzje i czyny. Podczas rozgrywek dzieci uczą się cierpliwości oraz szacunku do przeciwnika, doceniając jego umiejętności oraz spędzony wspólnie czas. W szachach panuje zdrowa rywalizacja.

Nauka gry w szachy to także lekcja skupienia i koncentracji, świetnie działa również na pamięć, która zdecydowanie przydaje się w przyszłym życiu dziecka i w szkole (zwłaszcza na matematyce). To niewiarygodne jak mistrzowi uczący szachów zamieniają energiczne dzieci w potulne aniołki skupione na prawidłowym ruchu figurą na szachownicy.

Szereg korzyści zależnych od odpowiedniego nauczyciela

Gra w szachy niesie z sobą wiele korzyści, dlatego warto rozpocząć naukę jak najwcześniej. Ilość treningów przekłada się bowiem na sukcesy, które można osiągnąć w tej dziedzinie. Ale szachy to także fantastyczna zabawa, poprzez którą dzieci czerpią pozytywne wzorce zachowań i kształtują swój charakter.

Dobre osiągnięcia w tej grze królewskiej to zasługa także (a może przede wszystkim) nauczycieli. Są prawdziwymi mistrzami dla naszych dzieci, którzy zaszczepiają w nich szachowego bakcyla. To od nauczycieli zależy, czy dziecko zakocha się w szachach, czy do nich zniechęci, warto więc wybrać odpowiednią szkołę szachową.