Czy można zamówić gitarę u lutnika?

Zakup gitary w dzisiejszych czasach nie powinien być niczym skomplikowanym – idziemy do sklepu czy pracowni lutniczej warszawa i kupujemy, ale co w przypadku, kiedy marzy nam się personalizowana gitara, przygotowana tylko dla nas? Wtedy koniecznym jest skorzystanie z usług nieco zapomnianych już fachowców lutników. Sprawdź, jak można zamówić gitarę u lutnika i czy w dzisiejszych czasach nadal jest to możliwe. Dowiedz się, czym lutnicy zajmują się na co dzień oraz jaki rodzaj gitar są w stanie przygotować dla ciebie.

Profesjonalna pracownia lutnicza warszawa z pewnością podejmie się przygotowania gitary specjalnie dla ciebie, jednak musisz się liczyć z tym, że w dzisiejszych czasach koszt takiej usługi będzie naprawdę wysoki. Wiele osób decyduje się na personalizację seryjnej gitary, niż wykonywanie jej od podstaw, ponieważ po pierwsze może trwać to naprawdę długo, a po drugie koszt takiego przedsięwzięcia może być wyjątkowo przytłaczający.

Na początku warto powiedzieć kilka słów kim są lutnicy i czym zajmują się na co dzień?

Na wstępie kilka słów o fachowcach, którzy zajmują się budowaniem gitar. To lutnicy, a ich nazwa wzięła się od tego, że w przeszłości zajmowali się oni budową innych popularnych instrumentów – lutni.

Jakie gitary wykonywane są przez lutników?

Teoretycznie zakłady lutnicze są w stanie podjąć się budowy każdego rodzaju gitary, Od klasycznych, przez akustyczne, po elektryczne i basowe. Nie każdy zakład ma tę usługę w swoim cenniku i często należy cenę takiego przedsięwzięcia ustalić indywidualnie.

Gdzie można spotkać lutnika, który podejmie się zbudowania instrumentu od podstaw?

  1. Profesjonalne zakłady lutnicze

  2. Teatry muzyczne, filharmonie, i tym podobne miejsca

  3. Freelancerzy w internecie

Jak znaleźć dobrego lutnika i czym kierować się przy wyborze odpowiedniego zakładu?

Przede wszystkim zaczerpnij opinii wśród osób, które się na tym znają i siedzą w tym od lat. Jeśli nikogo nie znasz, gruntownie przeszukaj internet i zapoznaj się z opiniami tam zamieszczonymi.