6 rzeczy, których nigdy nie należy robić podczas podróży.

Podróżowanie to rytuał przejścia. Zdobędziesz nowe doświadczenia, nawiążesz przyjaźnie na całe życie, a może dowiesz się czegoś o sobie. Dlaczego więc nie bawić się przy tym dobrze? Jeśli planujesz podróżować samodzielnie, musisz uważać, aby nie popełnić żadnych błędów, a jednym z najczęstszych jest popadanie w złe nawyki podczas podróży. Oto siedem rzeczy, których nigdy nie należy robić podczas podróży. Poznaj te informacje:

Nie pij zbyt dużo alkoholu

To banał, ale po nocy spędzonej na mieście niewiele będziesz pamiętać. A jeśli nawet, to będzie to dość okropne doświadczenie. Ważne jest, aby pić odpowiedzialnie, ale równie ważne jest, aby się nie upić. Jeśli zatrzymujesz się w hotelu, sprawdź dokładnie pokój przed pójściem spać, a jeśli idziesz wcześnie spać, ogranicz się do wina lub piwa. Nie pij za dużo.

Nie jedz żywności, która nie jest ekologiczna.

Niektóre miejsca będą droższe od innych, ale nie powinieneś się z tym źle czuć. Powód jest prosty: Jesteś tym, co jesz, więc jedząc zdrową żywność, pomagasz sobie stać się zdrowszym. A to oznacza, że będziesz się lepiej bawić podczas podróży i będziesz odczuwać mniejsze zmęczenie. Jedz więc czysto i uważnie obserwuj, co jesz.

Nie noś niewygodnych butów

Dobra para butów może zrobić różnicę. Wygoda jest kluczowa, zwłaszcza gdy podróżujesz. Nieodpowiednie buty mogą negatywnie wpłynąć na Twoje stopy, a nawet jeśli kupisz te właściwe, to i tak mogą Cię unieszczęśliwić. Upewnij się więc, że spakowałeś wygodną parę.

Nie rozmawiaj z nieznajomymi

Nie rozmawiaj z nieznajomymi. Nigdy. Po prostu powiedz “tak” i idź dalej. A kiedy już to zrobisz, spójrz im w oczy i uśmiechnij się.

Nie próbuj przepłacać za nocleg

Bez względu na to, dokąd się wybierasz, na pewno znajdziesz pokój na noc. Jest to część umowy podczas podróży i jeśli uważasz, że Twój pokój jest drogi, nie przepłacaj. Nie przepłacaj też za jedzenie, ale to nie znaczy, że musisz dać się oszukać. Jeśli cena jest zbyt wysoka, po prostu wyjdź. To dobrze, że podróżujesz.

Nie umieszczaj swoich rzeczy w sejfie

Na pewno coś zgubisz po drodze i jest to nieuniknione. Nie ulegaj jednak pokusie umieszczania ważnych rzeczy w sejfie. To zły pomysł, aby stracić wszystko.