Atrakcje hrabstwa Kent

Hrabstwo Kent umiejscowione jest w południowo-wschodniej części Anglii. To region wyjątkowo chętnie odwiedzany przez turystów: doskonałe połączenia z Londynu i sławnych kurortów ulokowanych na południu Wielkiej Brytanii sprawiają, że hrabstwo cieszy się ogromną popularnością. Przedstawiamy 4 miejsca na terenie Kent, które warto odwiedzić podczas pobytu w Anglii oraz informacje o nich!

1. Dover

Białe klify Dover są jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wielkiej Brytanii. Samo miasto nie bez powodu nazywane jest “Bramą Anglii” – to właśnie tu znajduje się podwodna trasa łącząca wyspy Wielkiej Brytanii z resztą Europy. Jedna z najciekawszych atrakcji miasta – poza podziwianiem wspaniałych widoków stromych klifów i wzburzonego morza – jest tutejsza forteca, która wybudowana została już w XII wieku.

2. Gillingham

Gillingham to największe miasto w angielskim hrabstwie Kent. Zamieszkuje je około 100 tysięcy mieszkańców, a same miasto umiejscowione jest przy ujściu rzeki Medway (największej rzeki w całej południowej części kraju). W Gillingham znajduje się wiele atrakcji dla całej rodziny. Do najważniejszych z nich należą m.in. Królewskie Muzeum Inżynierii, zabytkowy Port Chatham oraz pozostałości po wiekowym Zamku Upnor. W mieście nie brakuje też malowniczych terenów zielonych, które świetnie sprawdzą się na popołudniowy wypoczynek. Do najczęściej odwiedzanych należy Riverside Country Park, w którym podziwiać można rozległe łąki, tereny bagniste i mokradła, a także zamieszkujące obszar ptactwo.

3. Canterbury

Canterbury jest jednym z najważniejszych miast południowej części Anglii. Znajduje się w nim siedziba biskupów angielskich oraz wiele zabytkowych budynków m.in. pozostałości po średniowiecznym opactwie oraz najstarszy w całej Anglii Kościół św. Marcina. Symbolem miasta jest jednak Katedra Kanterberyjska czyli jedna z najważniejszych świątyń w Wielkie Brytanii. Wybudowana została w XII wieku na miejscu wcześniejszej świątyni, która spłonęła w ogromnym pożarze w 1174 roku.

4. Zamki hrabstwa Kent

W hrabstwie Kent znajduje się wiele zamków i pozostałości po średniowiecznych fortyfikacjach. Warto odwiedzić m.in. trzynastowieczny Hever Castle, który stanowił niegdyś ważną rezydencję Tudorów oraz piękny Zamek w Leeds, który otacza fosa oraz rozległe, zielone ogrody, łąki i wrzosowiska. Miłośnicy podziwiania średniowiecznych budowli mogą również wybrać się do graniczącego z Kent hrabstwa East Sussex, które słynie z licznych, malowniczych zamków.