Kilka sposobów na świętowanie imienin

Imiona mogą się podobać, śmieszyć lub kojarzyć z nielubianymi osobami. Niezależnie od tego, jak bardzo lubisz swoje imię, możesz skorzystać z okazji świętować swoje imieniny. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka sposobów na przyjemne spędzenie tego dnia zarówno w większym gronie jak i w samotności, ciesząc się swoim własnym towarzystwem. Sprawdź, jak możesz sprawić sobie przyjemność w tym wyjątkowym dniu.

Świętowanie z bliskimi

Jednym z najpopularniejszych sposobów na świętowanie imienin, jest zorganizowanie imprezy. Można zrobić to we własnym domu lub mieszkaniu albo zdecydować się na wynajęcie sali czy stolika w przyjemnej restauracji. Jeśli chodzi o organizowanie imprezy we własnym domu lub mieszkaniu, oto największe zalety takiego rozwiązania:

 1. Możesz przygotować wszystko samodzielnie, tak jak chcesz,
 2. Imprezowanie w domu jest często bardziej komfortowe, możesz czuć się swobodnie,
 3. Jeśli komuś zdarzy się świętować zbyt intensywnie, nie będzie odczuwał wstydu przed nieznajomymi, jeśli świętujecie w zaufanym gronie,
 4. Nie musisz szukać miejsca, w którym przechowywanie prezentów jest bezpieczne,
 5. Taka impreza nie uszczupla znacznie domowego budżetu.

Wadą imprezowania we własnym domu lub mieszkaniu jest to, że po całym wydarzeniu trzeba będzie posprzątać. Jest to zdecydowanie najmniej przyjemna część świętowania. Warto również pamiętać, że dla osób, które nie lubią przyrządzania potraw i przekąsek, pierwszy punkt z listy także będzie wadą. Nie można zapomnieć również o kwestii ciszy nocnej.
Jeśli wybierasz imprezowanie w lokalu, oto zalety tego rozwiązania:

 1. Nie musisz martwić się sprzątaniem po imprezie,
 2. Przygotowaniem jedzenia i przekąsek zajmują się profesjonaliści,
 3. Nie ryzykujesz, że po 22 sąsiedzi zapukają do drzwi i poproszą o zakończenie imprezy.

Jeśli chodzi o wady takiego rozwiązania, główną jest to, że za wynajęcie sali czy stolika trzeba zapłacić. Im większe miasto i prestiż lokalu, tym cena będzie wyższa. Jeśli organizujesz imprezę w większym gronie, problematyczne może okazać się również przechowywanie otrzymanych prezentów.
Nie trzeba robić wielkiej imprezy, aby świetnie bawić się świętując swoje imieniny. Można bowiem cieszyć się swoim towarzystwem i zrobić coś przyjemnego dla siebie.

Świętowanie w pojedynkę

Dzień imienin to doskonała okazja do tego, aby poświęcić czas sobie i swoim potrzebom. Warto wziąć wolny dzień w pracy i zadbać o relaks. Oto kilka sposobów, aby dobrze wspominać dzień imienin:

 1. Wyjście do gabinetu masażu – aromatyczne olejki, relaksująca muzyka, masaż – to idealne warunki do odpoczynku dla ciała i duszy. Warto pozwolić sobie na taką przyjemność w dniu imienin.
 2. Maraton filmów lub seriali – to coś, co wiele osób uwielbia. Powstało naprawdę wiele świetnych filmów i seriali, które wciągają. Taki wieczór to dobry sposób na relaks i odpoczynek.
 3. Zakupy – od jakiegoś czasu marzysz o pięknej sukience z wystawy? A może chciałbyś kupić sobie w końcu oryginalny, dobrej jakości portfel? Zrób sobie prezent i spełnij marzenia.