Naturalny sposób na zdrowie

Konopie i ich korzystne dla zdrowia właściwości są znane już od wielu lat. Kannabidiol zwany w skórcie cbd, może pomóc w leczeniu i łagodzeniu wielu dolegliwości. Jest to składnik naturalny, który nie uzależnia, jest bezpieczny dla zdrowia. Olejek nie odurza, można stosować go jako środek terapeutyczny. W jakich sytuacjach może pomóc i jak rozpoznać produkt dobrej jakości? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy do lektury.

Olej dla zdrowia

Właściwości terapeutyczne cbd to bardzo szeroki temat. Najczęściej stosuje się go w przypadku:

  1. Konieczności regeneracji komórek nerwowych, gdy potrzebne jest działanie rozluźniające, wspomagające zwalczanie zaburzeń psychicznych.
  2. Walki z nowotworem – kannabidiol niszczy komórki nowotworowe, powoduje apoptozę tych komórek.
  3. Stanów zapalnych – olej hamuje proces zapalny.
  4. Bólu – kannabidiol uśmierza nieprzyjemne dolegliwości, wycisza i uspokaja, pomaga się odprężyć. Można zastosować go zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.
  5. Trudności z metabolizmem.
  6. Alergii – kannabidiol łagodzi jej objawy.

Aby skorzystać z właściwości zdrowotnych olejku, należy wybierać produkt wysokiej jakości. Jak rozpoznać dobry olej? Kilka informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach.

Olej dobrej jakości

Olej konopny wysokiej jakości może mieć barwę ciemnozieloną, ciemnobrązową. Ważny jest także zapach, jest on bardzo charakterystyczny, konopny. Konsystencja dobrego oleju jest nieco tłusta, powinien być on płynny. Opakowanie również ma znaczenie dla jakości oleju. Powinno być ono ciemne i szklane. Dzięki takiemu przechowywaniu olej może zachować swoje cenne właściwości.
Rozpoznanie jakości oleju może być problematyczne dla osób, które nie posiadają doświadczenia w tym temacie. Wówczas należy zwrócić uwagę na atesty i certyfikaty, które posiada każdy produkt wysokiej jakości. Takie oznaczenia powinny być wydawane przez niezależne od marki instytuty, dzięki czemu są one bardziej wiarygodne. Należy także pamiętać, iż olej dobrej jakości ma swoją cenę. Nie warto ulegać pokusie oszczędności, gdyż tanie oleje są słabej jakości. Z racji tego, że dobry produkt jest wydajny, cenę tych dobrej jakości można określić jako odpowiednią.
Jeśli trafiasz na olej, który jest wyjątkowo tani, prawdopodobnie nie posiada on niezależnego certyfikatu, nie pochodzi z ekologicznej uprawy konopi lub w jego składzie znajduje się alkohol. Przyczyną zbyt niskiej ceny może być również to, iż produkt jest izolatem.

Zapoznaj się z opiniami

Jedynie stosowanie oleju wysokiej jakości może przynieść oczekiwane efekty. Przed zakupem oleju warto zapoznać się z opiniami innych klientów. Największy wybór olejów znajdziesz w ofercie sklepów internetowych. Przed dokonaniem zakupu warto jednak sprawdzić, czy sklep posiada oleje wysokiej jakości. Warto poszukać tematycznych grup na portalu Facebook, gdzie miłośnicy dobrych olejów dzielą się opiniami i cennymi poradami.