Parasol – krótka historia.

Parasol jest dobrze znanym akcesorium do ochrony przed deszczem. Istnieje wiele różnych modeli o bardzo różnych cechach i mniej lub bardziej oryginalnych stylach.

Parasolki to nie tylko gadżety

Pierwsze ślady parasoli na świecie pochodzą z Egiptu w postaci parasoli. W 1000 r. p.n.e. Egipcjanom przeszkadzało słońce, więc stworzyli pawie pióra i liście lotosu przymocowane do kija, aby zapewnić trochę cienia. Ze względu na ciężar przedmiotu do jego przenoszenia potrzebnych było kilka osób. Są więc bardziej parasolami niż parasolkami w ścisłym tego słowa znaczeniu. To właśnie wtedy w Chinach lżejsze parasole są wykonywane z bambusa i bibuły. Zauważ, że angielskim słowem na parasol jest umbrella, które pochodzi od łacińskiego słowa “umbra” i które oznacza cień, to pokazuje, że parasol jest pochodzeniem parasola.

Znacznie później, w XVII wieku, parasol rozwinął się w całej Europie, m.in. we Włoszech, Francji i Wielkiej Brytanii, dzięki opracowaniu wodoodpornych płócien pokrytych woskiem lub olejem. Parasol w końcu naprawdę chroni przed deszczem. Przedmiot ten będzie służył do ochrony królów, gdy będą oni na koniach, po czym stanie się niemal wyłącznie kobiecym akcesorium. Następnie, w XVIII wieku w Londynie, mężczyźni będą stopniowo przyjmować parasol za przykładem Jonasa Hanwaya, wielkiego filantropa podróżnika, który handlował w Azji.

Parasol następnie stał się prawdziwym akcesorium mody dla klasy zamożnych, ponieważ parasol jest drogim produktem, a następnie dzięki tańszych materiałów, takich jak stal, aluminium, włókna szklanego i nylonu cena parasole stały się bardziej demokratyczne. Z biegiem czasu, innowacje były również przydatne do rozwoju parasol jak teleskopowy uchwyt wynaleziony w 20 wieku, to jest mniej nieporęczne i łatwe do przechowywania w torbie na przykład.