Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu? Sprawdź skuteczne sposoby

Odchudzanie to proces, który ma proste zasady, jednak nie zawsze łatwo jest ich przestrzegać. Połączenie odpowiedniej diety z regularną aktywnością fizyczną, to klucz do sukcesu. Co jednak zrobić, gdy pomimo trzymania się zasad, efekty nie są zadowalające? Jak postępować, gdy tkanka tłuszczowa znika wyjątkowo opornie? Odpowiedzi na te i inne ważne pytania znajdziesz poniżej. Zachęcamy do lektury.

Odpowiedni trening to podstawa, dieta

Aby odchudzanie było skuteczne, należy zadbać o odpowiedni trening. Ćwiczenia powinny być wykonywane 3 razy w tygodniu. Jeśli najważniejsze jest spalenie tkanki tłuszczowej, należy poświęcić uwagę odpowiedniemu treningowi. Warto pamiętać, że tkanka tłuszczowa spala się z całego ciała. Jeśli więc ćwiczysz, wybierz treningi, które zadziałają na całe ciało, dzięki czemu uzyskasz najlepsze efekty.
Oto najpopularniejsze formy treningu na pozbycie się zbędnego tłuszczyku:

  1. Trening interwałowy – trwa krótko, zazwyczaj 30 minut. Polega na przeplataniu aktywności o mniejszej intensywności z tymi, które wymagają cięższej pracy. Zaletą tego treningu jest to, iż spala naprawdę dużo tłuszczu także po zakończeniu ćwiczeń. Treningi interwałowe wymagają wysiłku, ale dla efektów naprawdę warto. Pierwsze zauważysz już po kilku tygodniach regularnego ćwiczenia. Jeśli jesteś osobą początkującą, wybierz trening o mniejszej intensywności, a w miarę postępów, podnoś poprzeczkę. Wiele przykładowych treningów prowadzonych przez profesjonalistów, znajdziesz w serwisie YouTube.
  2. Trening siłowy – taka forma aktywności to sposób nie tylko na spalanie zbędnego tłuszczu, ale również wzmocnienie mięśni. Najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru tłuszczu okażą się ćwiczenia złożone. Są to aktywności, które angażują kilka mięśni w tym samym czasie. Przykładem takiej aktywności jest ćwiczenie bicepsa, co angażuje również mięśnie ramion, przedramion oraz pleców. Warto wykorzystywać małe ciężary, ale stosować większą ilość serii i powtórzeń.
    Warto w swoim planie treningowym uwzględnić dwa powyższe sposoby. Dzięki temu zapewnisz sobie różnorodność, a treningi nie będą Cię nudzić. Takie połączenie to szansa na najlepsze efekty.

Płaski brzuch

Jedną z najbardziej problematycznych części ciała, jeśli chodzi o spalanie, jest brzuch. To właśnie z tego obszaru tłuszcz znika najczęściej wyjątkowo opornie. Na szczęście można skutecznie rozwiązać ten problem, przykładając się do diety. W Twoim jadłospisie nie powinno być słodyczy, słodkich przekąsek, żywności wysoko przetworzonej. Należy zrezygnować również z napojów słodkich i gazowanych, a postawić na wodę mineralną. Jeśli chodzi o ćwiczenia, połączenie treningu siłowego i z wytrzymałościowym przyniesie oczekiwane efekty. Jeśli chcesz je wzmocnić, warto postawić na regularnie bieganie.

Zadbaj o odpoczynek

Regularne ćwiczenia są bardzo ważne, ale znaczenie ma również odpoczynek. Kilka razy w tygodniu pozwól sobie na chwilę dla siebie i relaks. Zadbaj również o zdrowy sen, który jest podstawą dla odpowiedniej regeneracji organizmu.