Dlaczego warto zastosować powłokę ceramiczną na samochód?

Lakier samochodowy wbrew pozorom jest bardzo delikatny i podatny na zarysowania. Od lat każdy właściciel samochodu zastanawia się, w jaki sposób zabezpieczyć lakier samochodu, tak aby cieszyć się jego dobrym wyglądem na lata. W tym artykule chcemy przybliżyć Ci, w jaki sposób możesz zastosować zabezpieczenie ceramiczne lakieru w swoim samochodzie.

Czym jest powłoka ceramiczna?

Jeśli chcesz przedłużyć trwałość lakieru samochodowego oraz lepiej go chronić przed czynnikami zewnętrznymi to warto zastosować powłokę ceramiczną. Powłoka ceramiczna to specjalny preparat dostosowany do wymagań użytkowania samochodu. Poprzez zastosowanie nanotechnologii preparat wnika i wiąże się z lakierem samochodowym tworząc jedną spójną warstwę. Zabezpieczenie ceramiczne lakieru to kolejna warstwa, która zabezpiecza lakier przed działaniem rdzy, niekorzystnych warunków atmosferycznych czy też zabezpiecza lakier przed zarysowaniami. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce przedłużyć dobry wygląd swojego auta.

Dlaczego warto założyć powłokę ceramiczną na lakier samochodu

Powłoka ceramiczna na wiele plusów i jest w stanie poprawić komfort pielęgnacji samochodu. Po pierwsze ma właściwości hydrofobowe, czyli niejako odpycha cząsteczki wody z karoserii. Dzięki zastosowaniu powłoki ceramicznej woda nie osiada na karoserii, a po niej spływa. Ułatwia to zdecydowanie czyszczenie samochodu oraz zabezpiecza przed nadmiernym powstawaniem rdzy lub grzybów na karoserii. Lakier z powłoką ceramiczną jest również odporny na zanieczyszczenia chemiczne w tym sól drogową, która co roku powoduje wiele uszkodzeń na karoserii samochodu. Lakier z powłoką ceramiczną jest również chroniony przed promieniowaniem UV, które potrafi wypłowieć kolor samochodu. Po zastosowaniu tego rozwiązania kolor staje się bardziej widoczny i błyszczący. Całość warstw lakieru również zyska na trwałości, ponieważ nawet niewielkie ilości powłoki ceramicznej mogą przedłużyć dobry wygląd samochodu nawet do 10 lat.

Kto powinien nałożyć powłokę ceramiczną na samochód?

Zabezpieczenie ceramiczne samochodu powinno zostać przeprowadzone przez profesjonalny zespół z salonu car detailingu. Ważnym elementem jest tutaj oczyszczanie samochodu oraz jego spolerowanie. I już na tym etapie muszą pojawić się profesjonaliści, ponieważ proces polerowania lakieru niesie ze sobą sporo zagrożeń takie jak zbyt mocne starcie pierwszej warstwy lakieru lub jej przegrzanie. Na tak przygotowaną powierzchnię zostaje nałożony preparat, który powinien wyschnąć w ciągu 12 godzin.

Jeśli chcesz przedłużyć dobry wygląd swojego samochodu i chcesz zabezpieczyć go nawet do 10 lat to polecamy zastosowanie powłoki ceramicznej. Pamiętaj, że taki zabieg powinien zostać przeprowadzony w profesjonalnym salonie car detailing, tka abyś mógł cieszyć się dobrym wyglądem karosierii na wiele lat.