Co to znaczy być fit, eko i slow.

W ostatnich czasach nastała moda na bycie fit, eko i slow. Patrząc na efekty tych trendów można pomyśleć, że każda zmiana wiąże się z pozytywnymi oraz negatywnymi skutkami działań. Kluczem dla zachowania umiaru jest odpowiednie wyważenie proporcji każdej nowej zmiany.

Co to znaczy być fit?

Dla kogoś komu całkowicie obcy jest ten termin, najprościej można wytłumaczyć, że być fit znaczy być szczupłym. Dzięki modzie na bycie szczupłym i wysportowanym zyskują przede wszystkim producenci zdrowej żywności, trenerzy personalni, siłownie. W kuchni fit znajduje się dużo warzyw, owoców a mało cukru, mąki białej oraz produktów przetworzonych. To nie znaczy, że nie można jeść nic słodkiego, przeciwnie zalecane są zdrowe słodycze.
Zdrowe słodycze są produkowane najczęściej na bazie owoców oraz swój słodki smak zawdzięczają składnikom pochodzenia roślinnego. Może to być np. miód, xylitol czy syrop klonowy.

Być eko – czyli zdrowa kuchnia

Bycie eko natomiast jest ważne dla osób, którym nie jest obojętny los naszej planety. Które rozumieją jak istotne jest ograniczenie zużywania surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Jedną z metod ochrony środowiska naturalnego jest recykling.

Kierunek Slow

Kierunek slow to w dosłownym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza powolny. Styl slow moim zdaniem przyniósł dużo dobrego ponieważ pozwolił ludziom wyhamować pęd życia. W pogoni za codziennymi obowiązkami, za pracą, za modą dobiegliśmy do momentu w którym spieszymy się nawet odpoczywając. A to już tylko krok, który dzieli człowieka od obłędu. Styl slow zachęcający do wyciszenia, spokoju, powolnego bycia samemu z sobą i w symbiozie z otoczeniem. Zachęcający do obcowania z naturą.

Bycie fit, eko i slow to dobre idee moim zdaniem. Zarówno zdrowe jedzenie, ekologiczne oraz spożywane w spokojnej atmosferze to wszystko służy człowiekowi. Nie jest to bynajmniej żadna rewolucja w naszym życiu, to po prostu powrót do korzeni. Do sposobu życia, który był kiedyś, a jedynie postęp technologiczny oraz rozwój cywilizacji doprowadził do jego niezapomnienia.